



A cukrászda 1971-ben fogadta az első vendégeit. A mai formájához vezető út hosszú és viszontagságos volt, ám az eredmény szemmel látható, és tökéletes példa arra, hogy egy családi összetartás - mint egy erős kötelék - miként vészel át bármilyen sanyarú korszakot. A Szent Korona Cukrászda fagylaltjait és süteményeit már az egész országban ismerik, sőt külföldön is letette a névjegyét a négy évtizede működő családi vállalkozás. Szervánszky József László cukrászmester gyermekeivel és a mögöttük álló csapattal hosszú évek óta kitartással és kreativitással készítik különleges - ízben és színben egyaránt harmonizáló - fagylaltokat, finom és gyönyörű süteményeket, tortákat, házias jellegű pogácsákat, pitéket és lepényeket.
A vállalkozás 2005-ben megkapta az év cukrászdája címet. Méltán vált népszerűvé a soltvadkerti cukrászda nemcsak a helyiek körében, hiszen a hagyományos és különleges sütemények mellett hatalmas fagylalt választékkal rendelkeznek. A megszokott ízektől kezdve az újdonságnak számító mojitón keresztül, a feketeerdőn át, a málnás mascarpone ízű fagylaltokig minden megtalálható itt.
Az épület monumentalitását a "Szent Korona Cukrászda" név jobban visszatükrözi, viszont a családi vállalkozást, a szaktudást, a fagylaltozó több évtizedes történetét és a megbízható csúcsminőséget kizárólag a köznyelvben elterjedt "Szervánszky Fagyizó" elnevezés fedi és garantálja.
A cukrászda, mely nevét a Szent Koronáról kapta, mely egyszerre hordozza magában a magyarságtudat szent képét és a nemzeti összetartozás jelképét. Az cukrászat egy olyan nemzetközi nyelv, amelyet a világ minden pontján megértenek.
Már első látásra nagy hatást gyakorol az osztrák-magyar monarchia idejének cukrászataira emlékeztető berendezés: hangulatos, előkelő. Mintha nem is Magyarországon lennénk. Meglegyinti a látogatót valamiféle rég letűnt patinás kor hangulata. Ez is tökéletes példa arra, hogy a fővárosba sem kell ahhoz utazni, hogy egy kulináris élmény részesei legyünk. A falakon magyarsággal kapcsolatos jelképek láthatóak, de olvasható a Himnusz és a Szózat szövege is. A cukrászda irodalmi kávéház is egyben. A nem olyan régen bekövetkezett bővítés lehetővé tette, hogy az utóbbi években a Szent Koronával kapcsolatos számtalan történelmi-kulturális előadásnak is helyet adott. Már 2008-ban felavatásra került a cukrászda udvarában egy Wass Albert szobor. Majd 2009-ben a költészet világnapján nyílt meg az a nem mindennapi kiállítás, mellyel valóban irodalmi központja lehet Vadkert és az ország kulturális életének. Az "Irodalmi-kávéház" belterében elhelyezésre került 52 magyar költő és író bronz arcképéből álló portré-sorozat. Jannus Pannoniustól kezdve Szabó Magdáig olyan magyar ajkú költők-írók kaptak helyet a cukrászdában, akik verseikkel, műveikkel, tanításaikkal örök időkre feliratkoztak a magyar irodalmi élet legnagyobbjai közé. A plaketteket Windecker Zoltán, a város nyugalmazott aljegyzője készítette. Az irodalmi "arcképcsarnok" mellett egy különteremben Cukrász Múzeum is található, ahol a cukrász-élet régiségei láthatóak.
A Cukrászda a róla kialakult igen pozitív vélemény miatt már nem csak egy cukrászda, turisztikai látványosság is egyben, amelyhez az ország egész területéről érkeznek látogatók és egyben vásárlók is. Példaértékű az, hogy egy családi vállalkozás egy ilyen, világszínvonalú cukrászdává növi ki magát, és mindezek mellett nem felejtik el, hogy honnan is jutottak el ide. A cukrászdában kialakított cukrászmúzeum segít megismertetni a látogatókat azokkal az eszközökkel, amelyeket egy cukrászmester, tudásának megfelelően használva, egy ilyen volumenű cukrászdát hozhat létre és érhet el nagy-nagy sikereket.
Szent Korona Cukrászda
Kevés családi vállalkozás tudja elmondani - a multinacionális cégek, az üzletláncok és az egész világon elterjedt élelmiszer márkák világában -, hogy termékeik márka névvé fejlődtek: a Szervánszky fagyinak" sikerült európai hódítóútra indulnia és feltehetően egyik legismertebb márkájává válnia. Már nemcsak egy cukrászda, hanem turisztikai látványosság is egyben.
A cukrászda 2005-ben kiérdemelte az év cukrászdája címet!
Az Első Magyar Fehér Asztal Lovagrend Cukrásztagozat lovagjává ütötték Szervánszky József László mestercukrászt 2006. március 12-én. A világon egyedülálló lovagrend tagjai azok az országosan és a nemzetközi berkekben is ismert és elismert gasztronómiai szakemberek lehettek, akik az elmúlt években, évtizedekben kiemelkedően sokat tettek a magyar étel és italkultúra hagyományainak ápolásáért. A lovagok feladata, hogy a magyar gasztronómiát az országon belül és nemzetközi szinten is magas színvonalon képviseljék.
2012-ben Szervánszky József László mestercukrászt kitüntették a Magyar Arany Érdemkereszttel. Az Érdemrend a negyedik legmagasabb magyar állami kitüntetés. Az Érdemrend fokozatait olyan személyeknek ítélik oda, akik a kultúra, a tudomány, a művészet, továbbá saját szakterületük terén Magyarország érdekeinek előmozdítása, az egyetemes emberi érdekek gyarapítása érdekében - példamutató tevékenységet folytatnak. A kitüntetéseket minden esetben a köztársasági elnök adományozza a miniszterelnök vagy az adott miniszter felterjesztése és ellenjegyzése mellett.